Виставка картин "Гармонія душі"

У музеї "Берегиня" Нововолинського наукового ліцею Волинської обласної ради діє виставка картин майстрині Майї Григорівни Якименко. П'ятнадцять картин музею подарувала Світлана Василівна Марценюк, які їй дісталися як спадок від мами. Вони вишиті хрестиком. Це – пейзажі, портрети, сюжетні роботи. Керівник музею Олена Посельська, учнівський та педагогічний колективи навчального закладу щиро вдячні пані Світлані за подарунок. Велике спасибі за щедрість та збереження звичаїв попередніх поколінь. Запрошуємо нововолинців та гостей міста відвідати виставку.

Діана ГЛУШНЮК,
учениця 10-Б класу ліцею,
майбутній екскурсовод.


Галерея "Виставка картин "Гармонія душі""


Етнографічний музей "Берегиня"

Експозиція музею:

Музей "Берегиня"

Галерея "МУЗЕЙ"


/Files/images/2023-2024_nr/IMG.jpg


ЕТНОГАЛЕРЕЯ «РУСОВИЧІ»

У День вишиванки учні 11-А класу відвідали приватну етногалерею вишивки "Русовичі" колекціонерки з Нововолинська Марії Доліновської.

Вона протягом десяти років вивчала та збирала етнострої західної Волині та волинського Прибужжя. На сьогодні пані Марія створила дві унікальні колекції старовинного одягу, якому понад сто років.

Ми дуже вдячні за змістовну розповідь про українську автентичну вишиванку та її види.

А також хочемо виразити своє захоплення її стараннями та подякувати за великий внесок у розвиток української культури.


ВЕЛИКОДНЯ ПИСАНКА

30 квітня у Нововолинському науковому ліцеї провели майстер-клас із писанкарства для учнів 11-А класу

Хто ж не знає, що писанка – символ весняного відродження та сонця, продовження роду, а також - незмінний атрибут Великодня. Напевно, кожна людина хоч раз у своєму житті намагалася зробити писанку власноруч. Хтось просто опускав яйця у фарбу, а комусь вистачало наснаги та терпіння виготовити справжній шедевр – розмалювати писачком.

Тож , про що може розповісти українська писанка, що означають знаки та символи на ній, а також про кольори та види розписних яєць розповіла дітям керівник етнографічного музею Олена Посельська. Ліцеїсти мали можливість спробувати себе у цьому ремеслі - писанкарстві. І не біда, якщо хтось ще не тримав писачка у руках. Головне – мати бажання творити та вкласти в писанку частину своєї душі.


Галерея "ВЕЛИКОДНЯ ПИСАНКА"


Майстер-клас з виготовлення ляльки-мотанки

Одним із найпоширеніших предметів-оберегів на території України є лялька-мотанка. Така іграшка не просто фігурка для ігор, а й справжній амулет та талісман для сім’ї й ї. Для різних життєвих ситуацій створювалися відповідні ляльки.

29.02 проведено майстер-клас «Лялька -мотанка - берегиня роду» для учнів 11 -А класу.

Майстер-клас мав на меті показати потенціал ляльки-мотанки як ексклюзивного українського сувеніру, сакрального оберегу та вишуканого витвору декоративно - прикладного мистецтва.

Результатом роботи на майстер-класі стали неперевершені, не схожі одна на одну лялечки, у кожній з яких втілилась індивідуальність дитини.

Галерея "Майстер-клас з виготовлення ляльки-мотанки"


Майстер-клас із виготовлення стрітенської свічки

У переддень свята Стрітення, 1 лютого, відбувся майстер-клас із створення та декорування стрітенської свічки, який провела Олена Посельська. Виготовляли свічки з медової вощини, адже справжня стрітенська свічка має бути зроблена з чистого бджолиного воску.

Ліцеїсти 11-А класу розказали про історію свята Стрітення. А про силу стрітенського вогню та наші православні традиції розповів отець Ігор Якимяк. На завершення свята прозвучала пісня "Україна переможе" у виконанні Валерії Остропольської. Кожен учасник заходу зміг виготовити та прикрасити свічку на свій смак, а вже на свято Стрітення Господнього, 2 лютого, власноруч виготовлену свічку можна освятити.


Галерея "Майстер-клас із виготовлення стрітенської свічки"

Майстер клас із виготовлення стрітенської свічки у Нововолинському науковому ліцеї 2024


Андріївські вечорниці

Вже свято наближається Андрія,
І щось так радісно в душі співа,
Так хочеться, щоби збулася вічна мрія,
Яка в душі постійно ожива…

Цьогоріч 30 листопада відзначаємо День Святого Андрія. Воно є одним із найбільш таємничих та цікавих, багатих на різні веселі традиції.
У Нововолинському науковому ліцеї Волинської обласної ради відбулася виховна година, на якій учні мали можливість відчути особливу атмосферу Андріївських вечорниць. Дзвінкий голос дівчат, які виконували народні пісні, захопив присутніх. Учні 10-А класу згуртувалися та весело провели час разом.
Вихователь Максимук Л. І. наголосила, що потрібно памʼятати свою культурну спадщину та традиції, адже це - духовна основа нашої нації.

Андріївські вечорниці (2)


Галерея "ВЕЧОРНИЦІ"


Вже Різдво прийшло до хати – всім пора колядувати

Наближається час зимових забав, омріяних подарунків й здійснення заповітних бажань. Напевно, жодні інші свята не здатні так стрімко повертати нас у дитинство, як різдвяні. Очікування свята, і саме свято були наповнені передчуттям дива, казковістю.
Різдво є одним з головних християнських свят, традиції якого сягають у глибину століть. Значення цього свята настільки велике, що навіть хід нової історії і літочислення ведеться від Різдва Христового. Багата історія Різдва змушує нас поринути в основи української традиційної культури.
В музеї Нововолинського наукового ліцею відбувся захід « Вже Різдво прийшло до хати – всім пора колядувати». Свято організували учні 11-А класу та вихователь Олена Посельська. Глядачі 9-В та 11-Г класу мали змогу поринути в казкову атмосферу та пригадати традиції різдвяних свят. Доки житимуть традиції українського народу, зберігатиметься його історична національна пам`ять.


Галерея "«Вже Різдво прийшло до хати – всім пора колядувати»"

Вже Різдво прийшло до хати – всім пора колядувати 1
НАЦІЯ НЕСКОРЕНИХ: ВІД КОЗАЦТВА ДО СЬОГОДЕННЯ

Щиро вітаємо Вас та Ваші родини із святом Покрови Пресвятої Богородиці та Днем Українського козацтва.

Учні 11-А класу підготували захід "Нація нескорених: від козацтва до сьогодення".

Вже багато років ми відзначаємо свято Покрови Пресвятої Богородиці, яке для усіх є одним з найбільших релігійних свят осені. Українцям здавна була притаманна особлива любов, шанування перед святою Богородицею. Адже своїми молитвами вона захищає від зла і завжди готова розпростерти Свій Покров над кожним з нас. Саме з її заступництвом всі ми пов’язуємо свої надії.

Сьогоднішній день також було проголошено Днем Українського козацтва. Для козаків свято Покрови було найбільшим значущим святом, вони вірили, що Свята Покрова охороняє їх, а Пресвяту Богородицю вважали своєю заступницею і покровителькою.

Дякуємо глядачам, учням 8-А класу та педагогам за активну участь.

Цінуємо кожного із вас.

Тож бажаємо усім мирного неба, міцного здоров’я, незгасимої енергії, завзяття і сили!

Вірю в нашу Україну, наш народ і нашу Перемогу!

/Files/images/2023-2024_nr/0-02-05-fac9a3c70d58cceff550bef46d577013ee71742712f6be02e80f8183b516cc89_25a3fe00925a85b2.jpg

НАЦІЯ НЕСКОРЕНИХ ВІД КОЗАЦТВА ДО СЬОГОДЕННЯ


Зустріч з Марією Доліновською

"ОДЯГНИ ВИШИВАНКУ, УКРАЇНО МОЯ!

Щороку у третій четвер травня Україна відзначає День вишиванки. Цьогоріч це свято припадає на 18 травня й має особливе значення, адже росія й далі намагається знищити український народ та його ідентичність.

Тож день вишиванки - це ще й подія, яка покликана зберегти українські традиції, передати їх наступному поколінню. Саме цим займається Марія Доліновська . Жінка створила власну колекцію старовинних вишитих сорочок із різних регіонів України та Волині. Про різноманіття та унікальність вишивки, зокрема волинської розповіла і показала учням і педагогам нашого закладу. Дізналися, що в орнаментах зберігся глибокий сакральний зміст, завдяки чому українці використовували їх як обереги.

Гарним та витонченим доповненням став виступ Валерії Остропольської та Катерини Дранковської. Українські народні та сучасні пісні наповнили наші серця любов'ю, теплом та гордістю за Україну.

Висловлюємо щиру подяку Марії Доліновській за відкритість та прагнення поширювати народні традиції українців.


Галерея "Зустріч з Марією Доліновською "ОДЯГНИ ВИШИВАНКУ, УКРАЇНО МОЯ! "

Зустріч з Марією Доліновською


Майстер-клас із написання традиційної української писанки

Писанка – символ весняного відродження природи, зародження життя, продовження роду, символ сонця, тепла і вічності, а також незамінний атрибут Великодня.

Учням 11 -Б класу у Нововолинському історичному музеї розповідали про особливості писанкарства різних регіонів України, про основні символи і що вони означають.

Хтось раніше не тримав у руках писачків, але цей факт не завадив творити. Кожен створив свою власну унікальну писанку, навіть у декількох кольорах. Наприкінці творчого процесу вийшли чудові писанки.

Такі заходи популяризують та сприяють збереженню християнських звичаїв та традицій.


Галерея "Майстер-клас із написання традиційної української писанки"


Диво своїми руками.

Майстер-клас з виготовлення Стрітенської свічки.

Стрітення Господнє – одне з дванадцяти найбільших християнських свят, яке відзначається на 40-й день після Різдва. Свято Стрітення - особливе, бо йдеться про зустріч із Всевишнім. За традицією у церквах освячуються свічки. Відомо, що вона започаткована була ще в XVII століття, а чин освячення вводить Петро Могила у своєму «Требнику». Скрізь здійснюється похід зі свічками, адже свічка – символ світла. Хоч би якою сильною була темрява, коли ми запалимо свічку - вона щезає. Наші пращури вірили у надзвичайну силу стрітенської свічки.

З нагоди свята, 15 лютого ВІДБУВСЯ МАЙСТЕР-КЛАС

"ДИВО СВОЇМИ РУКАМИ" з виготовлення та декорування стрітенської свічки з вощини. Учні 7 і 11-Б класу дізнались історію, особливості "громнички" і виготовили свою власну стрітенську свічку.

Висловлюємо щиру подяку за участь у заході отцю Віталію, ліцеїстам, батькам, вихователям, учителям.


Галерея "Диво своїми руками. Майстер клас з виготовлення Стрітенської свічки."

Відео за посиланням:

Диво своїми руками. Майстер-клас з виготовлення Стрітенської свічки.

Диво своїми руками. Майстер-клас з виготовлення Стрітенської свічки.


"Новорічна листівка на передову"

Талановитий учень 11-А класу Назар Шабас взяв участь у Всеукраїнській доброчинній акції "Новорічна листівка на передову", яка була організована на підтримку наших героїв на передовій. До заходу долучилося 50 тис. школярів з 22 областей України.

Серед листівок із Волинської області робота нашого Назара відзначена грамотою.

Хай ці листівки зі щирими словами вдячності, пошани підтримують українських воїнів, дарують їм розраду та оберігають кожного.

/Files/images/2022-2023/0-02-05-4434865b1643423f3d5c877fc3ca368cdd48e155d6f5dca823d11f7e71cce5b4_dd444aaf2e3cc794.jpg


СТОРІНКАМИ ЗИМОВИХ СВЯТ

Чому зиму любимо не менше за інші пори року? Бо ж хто з нас не чекає Різдвяних та Новорічних свят, адже в ці дні можна зібратися родиною та насолодитися спілкуванням.

Ліцейна родина теж не виняток. Учні 11-Б і 10-Б класів підготували цікавий захід : "Сторінками зимових свят". Ліцеїсти розповіли про традиції святкування та історію їх створення.

"Хоч в серці і тривога, але співаємо колядки, щедрівки, розділяємо радість народження Христа один з одним", - такі слова прозвучали від ліцеїстів та їх наставників.

Дякуємо глядачам, учням 8-Б класу, та педагогам за активну участь. Цінуємо кожного з Вас та бажаємо здоров'я, душевного спокою, мирного неба і НАЙШВИДШОЇ ПЕРЕМОГИ!

Бережімо традиції, передаваймо їх з покоління в покоління.


Галерея "СТОРІНКАМИ ЗИМОВИХ СВЯТ"

СТОРІНКАМИ ЗИМОВИХ СВЯТ


Андріївські вечорниці

Андріївські вечорниці у музеї завжди проходили цікаво та весело. Цього року ця забава вдалася на всі сто.

Усі учасники смакували варениками, пампушками.

Кусання калити, гадання на судженого, цікаві історії та легенди, пов'язані з цим давнім українським святом, жарти, співанки - все це було сьогодні відтворено учнями 11 - Б класу.

Чимало вражень і емоцій отримали учні 10-В, 10-Г, 11-Б класів, а головне -відчули себе частиною українського народу з неповторною історією.

Наші традиції прекрасні! І їх так важливо передавати наступним поколінням.


Галерея "Андріївські вечорниці"

Відео за посиланням:

Андріївські вечорниці (1)

Андріївські вечорниці (2)


Вітаємо!

З перемогою у I турі Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв закладів освіти

"Край, в якому я живу", у напрямі "Етнографічні музеї" переможцем стала:

Калішук Мар'яна (10кл.) – III місце

та керівника:

Посельську О.Л.

Успіхів та підкорення нових наукових вершин !!!

/Files/images/2022-2023/0-02-05-ec530dad641c0045f56edd4b8d1ff7e898cd73d8e5125792c41316437137aaa5_afd959d503894da6.jpg


Намалюй малюнок, напиши лист воїнам та зігрій їм серце.

Сьогодні кожний громадянин України виборює мир та спокій для нашої рідної землі. І це в особливий спосіб робимо ми, діти, виборюючи мир – творчістю! Адже творчість – це єдина зброя, яка в нас є.

У ліцеї проходила акція «Намалюй малюнок, напиши лист воїнам та зігрій їм серце" на підтримку воїнів.

Учні патріотичного гуртка написали листи підтримки нашим солдатам – Захисникам України, висловили свою вдячність героям за їхню сміливість та незламність, за те, що кожного дня, ставлячи під загрозу своє життя, вони рятують тисячі інших...


Галерея "Намалюй малюнок, напиши лист воїнам та зігрій їм серце"

Відео за посиланням:

Намалюй малюнок, напиши лист воїнам та зігрій їм серце


День української писемності та мови

9 листопада- день української писемності та мови. Мова - серце України! В ній є наша сила. З Днем української писемності вітає колектив 9-А класу Нововолинського наукового ліцею Волинської обласної ради.

/Files/images/2022-2023/0-02-05-d48ea06f17aeef7bd13bfb5b592267aa96fd9b80295df6af5151cabe580a9604_b8dc4a9ec3bf95f5.jpg

День української писемності та мови


Вірні сини України

26 жовтня у музеї "Берегиня" відбувся захід за участі учасників патріотичного гуртка 11-Б та 10-Б класів. Ліцеїсти співали пісні та декламували поезії. Вони просили у Бога перемоги і миру, милості для нашого народу і припинення війни.

"Намалюй малюнок, напиши лист воїну та зігрій йому серце", -

саме під таким гаслом розпочинався збір дитячих малюнків та листів зі словами підтримки та подяки, які будуть передані українським військовим.

Незважаючи на те, що захід було перенесено з музею в укриття, пісня "Ой у лузі червона калина", виконана ліцеїстами, звучала особливо символічно.

Хай наші дії допоможуть нашим захисникам і з Божою допомогою і силою повернеться мир і цілісність нашої України.


Галерея "Вірні сини України"

Відео за посиланням:

Вірні сини України

Вірні сини України


Фолькльорні посиденьки

"Від коляди до Водохреща"

Споконвіку в нашому народі Різдвяні свята символізували щастя, багатство і мир у кожній родині.

З нагоди свят учнівсько - педагогічний колектив Нововолинського наукового ліцею Волинської обласної ради висловлює щирі вітання і зичить здоров’я, добробуту й миру в кожну оселю.

Отже, бережімо народні традиції і надалі, не забуваймо про давні звичаї наших предків, які передаються з покоління в покоління.

Галерея "Бережемо традиції. Христос хрещається! В річці Йордані!"

Бережемо традиції.Христос хрещається!В річці Йордані!


Міжнародний день музеїв.

18 квітня- Міжнародний день музеїв. Ми всі віримо в нашу перемогу! Тому наближуймо її усіма можливими способами. У непрості часи боротьби з російськими загарбниками. Міжнародний день музеїв є ще одним спосом нагадати, що український народ - вільний і незалежний, зі своєю історією та культурою. Прийнято вважати, що через музеї суспільство виражає своє ставлення до історико-культурної спадщини.Не забуваймо про своє коріння, пам'ятаймо про те, звідки ми прийшли. Музей - це занурення у світ предметів, речей старожитності, історій, особистостей, подій та образів. Це пізнання краси і розмова з митцями. Це захоплення героїчними вчинками і співпереживання трагедіями. Це пам'ять про минуле, що дозволяє усвідомити сучасне. На честь Всесвітнього дня музею були запрошені вимушено переміщені сім'ї з дітьми. Завідувачка музею розповіла про історію свята, цікаві факти та провела екскурсію у шкільному музеї. Разом всі присутні заспівали "Молитву за Україну". Педагогічний та учнівський колектив висловлює щиру подяку представникам 10-Бкласу: сім'ї Вікторії Лопоші, Катерині Бугайчук, Олександру Петрині, а також педагогам: Ларисі Дячук, Тетяні Ємчік, Наталії Рижих за подаровані старовинні предмети побуту для шкільного музею. Цінуємо вашу людську щедрість і розуміння. Велике спасибі за збереження звичаїв попередніх поколінь. Подаровані Вами речі займуть гідне місце у нашому музеї. Тримаймо стрій! Разом -до перемоги! Слава Героям! Слава Україні!


Галерея "Міжнародний день музеїв."


"Слава і честь тобі, українська мати!"

Одним із найбільш зворушливих і близьких серцю людини є День матері - свято, яке ми відзначаємо у другу неділю травня. Саме у цей день вшановуємо матір-неньку, матір-Землю і матінку Божу. Учні та педагогічний колектив Нововолинського наукового ліцею також щиро вітають усіх зі Святом матері. "Діво Пресвятая, Матір матерів, пригорни до серця всіх своїх синів," - з надією та вірою звертаємося до Заступниці у молитві. Усе найкраще, що є на Землі, починається з мами. Тому ми разом з нашими переселенцями з Запорізької, Донецької, Дніпропетровської областей напередодні розучили пісні про маму і бабусю. Любімо і цінуймо наших найрідніших у світі людей щохвилини, а не лише у святкові дні. На жаль, сьогодні ми стали свідками жахливих подій, коли ворожі снаряди знищують усе та усіх на своєму шляху. Ніхто не мав права забрати спокій та мир, жодна матір та її діти не повинні страждати через війни чи лихоліття. Тому в день Матері всі вдячні українські діти щиро прославляють: "Слава і честь тобі, українська мати!"

Галерея " Слава і честь тобі, українська мати!"

Відео за посиланням:

"Слава і честь тобі, українська мати!"


Всесвітній день вишиванки

Всесвітній день вишиванки не має сталої дати: щорічно його відзначають у третій тиждень травня. У 2022-му році свято випадає на 19 травня.

В Україні це свято почали відзначати з 2006 року.

Цьогоріч йому виповнюється 16 років, і проводиться під гаслом: "Вишиванка - духовна броня України. Захищаємо своє!"

Вихователі Нововолинського наукового ліцею презентували виставку-інсталяцію: "Одягни вишиванку, Україно моя! "

На виставці були представлені роботи працівників закладу: Людмили Максимук, Інни Бондар,

Тетяни Дудкевич,

Руслани Мельник, Інни Хільковець, Наталії Рижих, Лариси Дячук, Олени Шабас, Віри Юхимчук, Ірини Дубчук, Олени Посельської, Світлани Пархомчук, Алли Прик.

На виставку були запрошені вимушено переміщені сім'ї з дітьми, якими опікується Нововолинський науковий ліцей. Разом всі присутні виконали українську пісню "Вишивала дівчина вишиванку".

Про історію свята та цікаві факти про народний одяг розповіли Олена Посельська і Інна Бондар.

Під час заходу присутні влаштували справжню фотосесію.

Як показує досвід, люди в День вишиванки завжди піднесені та усміхнені, адже у вишитому одязі закодовано багато символів: сили, добробуту, краси, гармонійного життя.

Одягяймо, друзі, вишиванки не тільки у свята, щоб українців побачив світ!

Галерея "Всесвітній день вишиванки"

Відео за посиланням:

Всесвітній день вишиванки


День Захисту Дітей

Щороку, в перший день літа, відзначається Міжнародний день захисту дітей. Це не просто веселе свято для дітлахів, а й нагадування дорослим про необхідність захищати права дітей, прагнути, щоб всі діти росли здоровими, щасливими, мали можливість займатися улюбленою справою.

Сьогодні, 1 червня, саме з нагоди цього Дня, в шкільному музеї "Берегиня" відбулася вікторина " Діти України" для дітей та батьків переміщених осіб, якими опікується Нововолинський науковий ліцей.

У День Захисту Дітей відбувся конкурс малюнків на асфальті. Яскравими і неймовірно прекрасними роботами прикрасили подвір'я школи маленькі переселенці з Харкова, Краматорська

"Малює свою Україну".

Майже усі маленькі шедеври ілюстрували бажання миру і щастя нашій Батьківщині.

Крім гарного настрою на дітвора чекали солодкі подарунки. Бажаємо кожній дитині міцної сім'ї і всього необхідного для безтурботного дитинства. Нехай дитячі посмішки освітлюють нашу планету і кожен із маленьких мешканців нашої землі буде здоровим і щасливим.

Галерея "День Захисту Дітей"

Відео за посиланням:

День Захисту Дітей

Кiлькiсть переглядiв: 803

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Нововолинський науковий ліцей
Волинської обласної ради

45400, вул.Пирогова,1
м.Нововолинськ
тел: (03344) 3-67-72, 3-67-70, 3-67-71
факс: (03344) 4-90-66
e-mail: novlicey@ukr.net
Сайт: novovolynsk-lyceum.edukit.volyn.ua

Дата останньої зміни 19 Червня 2024

Фотогалерея