У зв’язку із різким зростанням кількості пожеж, що виникають внаслідок спалювання сухої рослинності та сміття, фахівці обласного Управління Держслужби України з надзвичайних ситуацій та Державної екологічної інспекції проводять профілактичні рейди.

В ході цього людям роз'яснюються заходи пожежної та екологічної безпеки, наводяться приклади та наслідки пожеж, а також вручаються відповідні пам’ятки. До грубих порушників пожежної безпеки та природоохоронного законодавства застосовуються штрафні санкції.

Нагадаємо, що відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, випалювання сухої рослинності та сміття карається стягненням у розмірі від 170-ти до 340-ка гривень на громадян та від 850-ти до 1190-та грн на посадовців.

У зв’язку з цим, рятувальники звертають увагу населення на заборону спалювання сухої рослинності та сміття без відповідного дозволу. Якщо останній Ви отримали від уповноважених служб, то будьте обережними у поводженні з вогнем. Не розводьте багаття у вітряну погоду та ближче 15 м від будівель. Постійно контролюйте процес горіння, адже поривами вітру полум’я може вмить перекинутися на житлові чи господарчі будівлі, автомобілі, дерева тощо. Також, слідкуйте за розвагами дітей, роз’яснюйте їм про небезпеку пожеж,.

Волинська область: рятувальники проводять пожежно-профілактичні рейди для попередження пожеж, спричинених випалюванням сухої трави

Працівники відділу УДСНС України у Волинській області організували спільний профілактичний рейд з попередження пожеж в екосистемах, що виникають внаслідок випалювання сухої трави.

До заходу долучились працівники Міністерства внутрішніх справ та екологічної інспекції.

Під час проведення рейду присутні змогли на власні очі переконатись, яку шкоду завдає вогонь для екосистеми, оскільки під час заходу спільними зусиллями вдалося запобігти декільком загоранням.

Рейдова група спілкувалася із мешканцями сіл Боратин, Новостав, Голишів, Вербаїв, Лучиці, Промінь, Забороль, Коршовець Луцького району. Фахівці держслужби звернулись до громадян з попередженням про заборону спалювання сухої трави та сміття, розповіли про основні фактори, які можуть спричинити масштабні пожежі в екосистемах, а також про заходи щодо попередження надзвичайнихситуацій подібного характеру.

За результатами рейдового відпрацювання працівниками екологічної інспекції до адміністративної відповідальності притягнуто низку винних осіб.

Такі рейди будуть тривати і надалі.

Загалом з початку року в області виникло 64 пожежі в екосистемах, з них 6 пожеж у лісах, 22 пожежі на торфовищах та 36 пожеж на сільгоспугіддях (спалювання стерні, сухої трави, сміття).

Шановні громадяни! Спалювання сухої рослинності – заборонено! Такі дії несуть загрозу навколишньому середовищу та становлять небезпеку для життя людей. У випадку масштабних пожеж негайно повідомте Службу порятунку «101».

Кiлькiсть переглядiв: 831

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.