Літні канікули – не привід забувати про безпеку!

Незабаром для школярів пролунає останній дзвінок і розпочнуться довгоочікувані літні канікули.Вільного часу у дітвори побільшає. Хтось поїде з батьками відпочивати на море, когось чекають гостинні хати й зелені городи бабусь-дідусів, та немало й тих, котрі на довгі три місяці фактично будуть полишені самі на себе. Ситуацію ускладнює те, що катастрофічно зменшилась кількість дитячих таборів відпочинку, та й у батьків часто не вистачає коштів, аби придбати путівку у такий табір.
На жаль, деякі батьки не переймаються тим, щоб навчити дітей, як поводитися на дорозі, не пояснюють їм, наскільки небезпечна необачність на проїзній частині. Як наслідок — травми чи смерть дітей під колесами транспорту.

Випадків дитячого дорожньо-транспортного травматизму в останній час не поменшало і це не дає жодних підстав для самозаспокоєння. Лише з початку року на вулицях і шляхах Волинської області було скоєно понад 100 ДТП з потерпілими, в яких 27 осіб загинули та 138 отримали тілесні ушкодження. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року, ріст кількості дорожньо-транспортних пригод зріс на 3,1%, збільшилася й кількість загиблих — на 50% і травмованих осіб — на 17,9%. Як свідчить та ж суха статистика, практично кожна друга дорожньо-транспортна пригода за участю дітей трапляється через порушення ними норм безпечної поведінки на вулицях та шляхах.

Аналіз цих ДТП свідчить, що їх основними причинами є неуважність, недисциплінованість і невміння дітей врахувати особливості навколишніх умов. Вони влаштовують ігри на проїзній частині або поблизу неї, переходять на протилежну частину дороги посередині вулиці, раптово з’являються з-за транспорту, що стоїть або рухається у безпосередній близькості, не переконавшись у повній безпеці, перебігають дорогу перед транспортом, що наближається, переходять вулицю на заборонний сигнал світлофора. А це часто призводить до біди.

Хочеться ще раз нагадати дорослим про необхідність особливого нагляду за дітьми в період канікул. Адже ані вчителів, ані вихователів поряд з дітьми в ці літні дні не буде. Тож багато чого залежить від самих батьків, від того, з якими напутніми порадами вони відпускають своїх синів і доньок на вулицю.
Якщо ви не в змозі постійно відслідковувати кожний їх крок, то ще раз повторіть з ними основні правила переходу вулиць і доріг, застережіть від ігор поблизу проїзної частини. Нагадайте своїй дитині прості правила безпеки: не можна виходити на проїзну частину з-поза якоїсь перешкоди, а вийшовши з громадського транспорту, можна рушати через дорогу (звісно, по пішохідному переходу) лише після того, як автобус чи тролейбус від’їде від зупинки і не закриватиме поле зору.
Шановні батьки! Не подавайте дітям поганого прикладу, не порушуйте самі Правила дорожнього руху і не привчайте їх до цього.

Не зайве буде нагадати і водіям, що незабаром розпочнуться шкільні канікули, тож не завадить подвоїти увагу на дорогах. Наша спільна мета — зберегти власне майбутнє і майбутнє держави — наших дітей.
Особливо слід пам’ятати про це зараз, із наближенням літніх канікул, періоду, коли проблема дорожніх автопригод за участю та з вини дітей особливо загострюється. І ніхто не повинен залишатися осторонь її вирішення: ні батьки, ні вчителі, ні самі діти.

Забезпечте дітям повноцінний і безпечний відпочинок, збережіть їх життя і здоров’я!

Кiлькiсть переглядiв: 512

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.