Доведення

вимог законодавства України до військовозобов’язаних

У відповідності до вимог Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу ознайомлений з нормативно – правовими актами України з питань захисту Вітчизни, виконання військового обов’язку в запасі, дотримання правил військового обліку та своїми обов’язками при мобілізації, а саме:

Конституції України, ст. 65: «Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов’язком громадян України.»

Закону України «Про оборону», ст. 17: «Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов’язком громадян України.

Громадяни України чоловічої статі придатні до проходження військової служби за станом здоров’я і віком, а жіночої статі – також за відповідною фаховою підготовкою, повинні виконувати військовий обов’язок згідно з законодавством.»

Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», ст. 22: «Громадяни зобов’язані: з’являтися за викликом до військових комісаріатів для постановки на військовий облік та визначення призначення на воєнний час.

Під час мобілізації громадяни, які підлягають призову на військову службу, зобов’язані з’явитися на збірні пункти у строки зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних посвідченнях, повістках або розпорядженнях військових комісарів).

Громадяни, які перебувають в запасі і не призвані на військову службу під час мобілізації можуть бути відповідно до закону залучені до виконання робіт, які мають оборонний характер.

Громадянам, які перебувають на військовому обліку, з моменту оголошення мобілізації забороняється зміна місця проживання (перебування) без дозволу військового комісара.»

Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», ст. 1 п. 10: «Громадяни України, які приписані до призовних дільниць або перебувають в запасі Збройних Сил України зобов’язані: прибувати за викликом військового комісаріату для оформлення військово-облікових документів, приписки, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на збори військовозобов’язаних;

проходити медичний огляд та лікування в лікувально-профілактичних закладах згідно з рішенням військово-лікарської комісії військового комісаріату;

проходити підготовку до військової служби, військову службу, і виконувати військовий обов’язок в запасі;

виконувати правила військового обліку встановлені законодавством.

Військовозобов’язані, які змінили місце проживання, зобов'язані в семиденний строк прибути до військового комісаріату за новим місцем проживання для взяття на військовий облік.»

Також до мене доведено відповідальність громадян за порушення правил військового обліку та ухилення від призову за мобілізацією, ухилення від військового обліку, або спеціальних зборів, а саме статей 336, 337 Кримінального Кодексу України, статей 210, 211 Кодексу України Про адміністративні правопорушення.

Кiлькiсть переглядiв: 504

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.